MEDYA TAKİBİ

BASIN TAKİBİ

TELEVİZYON TAKİBİ

İnternet Takibi

Sosyal Medya Takibi

Radyo Takibi

Haber Ajansları Takibi

Analiz

Araştırma

Hakkımızda

Ajans Press, 1953 yılında Bunt Kupür Derleme Firması adıyla kuruldu. Uzun yılların birikimine işaret eden bu tarih, gazetecilik alanındaki büyük atılımların yaşandığı yıllara da denk düşüyor. Medya sektöründeki gelişmelere paralel bir biçimde kendini yenilemeyi başaran firmamız, 1975 yılında Erol Özkan tarafından satın alındı ve ismi Ajans Press olarak değiştirildi. Ajans Press, sadece birkaç yıl içinde sektörün öncüsü haline geldi. 1992 yılında Ajans Press'in yönetimini Mehmet Ali Özkan devraldı. Bu tarihte anonim şirket kuruluşu ve isim tescili gerçekleşti. 1992'den beri firmamız yoluna Ajans Press Medya Takip Merkezi A.Ş. olarak devam etmekte.
Özel televizyonların açılmaya başladığı 1993 yılında, hizmet çeşitliliğini arttıran Ajans Press, televizyon takibi ile birlikte medya analiz ve ölçümleme yenilikleriyle sektörel liderliğini ve birikimlerinden güç alan yenilikçi özünü pekiştirdi. Medya takip sektörünün en saygın uluslararası örgütleri olan Uluslararası Kupür Büroları Federasyonu (FIBEP), Uluslararası Radyo Televizyon Takip Derneği (IABM) ve Uluslararası İletişim Ölçme ve Değerlendirme Birliği (AMEC) üyeliklerine imza atarak, dünyanın önde gelen medya takibi şirketlerinin arasına girdi. Kaliteli ve hızlı bilgi için ülkemizi uluslararası camiaya, uluslararası camiayı da ülkemize taşıyan bir köprü oldu. Tüm dünya medyasını takip edebilecek teknolojik alt yapısı, dinamik ve cesur bakış açısıyla büyümeyi sürdüren Ajans Press 1999 yılında televizyon ve radyo takip sonuçlarını internet üzerinden raporlamaya başladı.


Misyonumuz

Çalışan ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile sektörünün standartlarını belirleyerek nitelikli bilgiyi doğru zamanda daha geniş kitlelere ulaştırmak.

Vizyonumuz

Tecrübesi ve öncü teknolojisi ile müşterilerini geleceğe taşıyan küresel bir medya takip şirketi olmak.


Değerlerimiz

  • Bilgiye Değer Veren,
  • Çevreye Karşı Saygılı ve Duyarlı,
  • İnsana ve Emeğe Değer Veren,
  • Doğruluktan Şaşmayan,
  • Ürün ve Hizmetlerde Kalite ve Süreç Odaklı,
  • Farklı Fikirlere Açık, Yaratıcı ve Yenilikçi,
  • Müşteri Memnuniyetine Önem Veren.
  • Üyesi Olduğumuz Kuruluşlar


    Desteklediğimiz Kuruluşlar


    BASINDA BİZ

    Kapsama Alanı

    Ulusal Medya Takibi

    Ulusal Medya, 74 milyonun gündemini belirleyen en büyük mecra… Türkiye'de tüm tiraj ve ratinglerin %82'sini ulusal yayınlar alıyor. Manşeti ulusal yayınlar belirliyor. Pastanın en büyük dilimi onların. Şirketiniz ya da markanız, derneğiniz ya da isminiz… Nasıl algılandığınızı önemsiyorsanız ulusal medyayı an be an takip etmek zorundasınız.

    Yerel ve Bölgesel Medya Takibi

    Tesislerinizin, bayilerinizin, yatırım alanlarınızın bulunduğu şehirlerde, sosyal sorumluluk projelerinizin yürütüldüğü illerde, yerel medyanın algısı hep bilginiz dâhilinde olmalı. Çünkü ulusal düzeyde ne kadar değer sahibi olacağınız, yerel bilinirliğinizle doğru orantılı..Yerel medyanın bir üstü Bölgesel medya... Dağılım alanı daha geniş, etkisi daha büyük…

    Uluslararası Medya Takibi

    Ajans Press'in üyesi olduğu uluslararası platformlar, Uluslararası Kupür Büroları Federasyonu (FIBEP) ve Uluslararası Radyo Televizyon Takip Derneği (IABM) vasıtası ile dünyada medya takibi yapıyoruz. Uluslararası İletişim Ölçme ve Değerlendirme Birliği (AMEC) üyeliği ile haberlerinizi uluslararası kriterler ile ölçümlüyoruz.

    Ürünler

    Arşiv Arama

    Abonelerimize medya arşivimiz açıktır. Son 30 gün dışında, müşterilerimiz arşivimizde dilediği anahtar kelimeyi arayarak araştırma yapabilir, ilgilendikleri haberleri okuyabilir ve çıktı alabilir.

    Sosyal Medya Paylaşımı

    Duyurmak istediğiniz haberi bir tıkla paylaşabilirsiniz. Facebook’ta, Twitter’da anında paylaş seçenekleri ile, Ajans Press tarafından raporlanmış tüm haberleri,daha çok kişiye ulaştırmanız mümkündür.

    Deşifre ve Çeviri

    İster bir TV programı, ister radyo, isterse de herhangi bir konferans… Yazıya dökülmesini istediğiniz her türlü ses kaydını en kısa sürede size metin halinde, istersenizde çevirisini ulaştırabiliyoruz.

    Haberci

    Basın, TV, Radyo Internet, Sosyal Medya yansımalarınız dilerseniz toplu olarak, dilerseniz ayrı ayrı, anında veya gün içinde dilediğiniz saatlerde, dilerseniz ulusallar - yereller, ayrı ayrı.

    Medya Bilgi Bankası

    Ulusal, yerel, bölgesel tüm medya kuruluşlarının ve kadrolarının iletişim bilgilerinin sürekli güncellendiği dev bilgi bankamızı şimdi Web sitemizin şifreli alanına girebilen tüm abonelerimiz ile ücretsiz paylaşıyoruz.

    Web Entegrasyonu

    Medya Arşivinizi elektronik ortamda On-Line size transfer edelim. Web sitenizin bizimki ile entegre çalışmasını sağlayalım. Kendi web alanınızdaki "Medya'da Biz" bölümünüzü bizim sistemimize otomatik bağlantısını kuralım.

    Gündem

    Medya Gündem'ini elekten geçiriyoruz. Böylelikle kendi sektörünüzde olup bitenlerden; haberlerden, yeniliklerden, etkinlik ve faaliyetlerden sizi haberdar etmek için sektörünüzü günlük olarak izleyip sizinle paylaşıyoruz.

    Offline Tv

    TV arşivimizi müşterilerimize açtık. Canlı yayından sadece yarım saat sonra, OFFLineTV’den izleme yapabilirsiniz.

    İletişim

    Telefon: 444 7 212

    +90 (216) 547 32 00

    E-Posta: info@ajanspress.com.tr

    Adres

    Hasanpaşa Mahallesi Lavanta Sokak No:30/A
    (E-5 Karayolu Üzeri)

    Kadıköy/İSTANBUL

    Bize Ulaşın

    Bölge Müdürlükleri & Şubeler


  • Akdeniz Bölge Müdürlüğü & Malatya Şube - Nuriye Mah. Kerkük Sokak No:18/B BATTALGAZİ/MALATYA - 0 (422) 324 24 53 - malatya@ajanspress.com.tr

  • Adana Şube - Reşat Bey Mah. 62003 Sokak No:28/C Adil Özgiray APT Zemin Kat SEYHAN/ADANA - 0 (322) 400 00 84 - adana@ajanspress.com.tr

  • Hatay Şube - Saraykent Mahallesi 68. Sokak Sefa Sitesi B Blok No:29/18 ANTAKYA/HATAY - 0 (326) 212 15 70 - hatay@ajanspress.com.tr

  • Gaziantep Şube - Yeditepe Mah. Şehit Polis Hasan Aslan Caddesi No:41/B ŞAHİNBEY/GAZİANTEP - 0 (549) 242 86 44 - gaziantep@ajanspress.com.tr

  • Diyarbakır Şube - Şeyh Şamil Mah. 637. Sokak No:5/C BAĞLAR/DİYARBAKIR - 0 (549) 242 73 87 - diyarbakir@ajanspress.com.tr

  • Kahramanmaraş Şube - Abdulhamithan Mah. Mercimektepe Cad. No:35/A ONİKİŞUBAT/KAHRAMANMARAŞ - 0 (545) 540 28 05 - kahramanmaras@ajanspress.com.tr

  • Batman Şube - Şafak Mah. Ahmet Arif Bulvarı Hiranur Apartmanı MERKEZ/BATMAN - 0 (549) 242 75 14 - batman@ajanspress.com.tr

  • Mersin Şube - Eğriçam Mah. 2245 Sokak Hanife Coşkun Sitesi No:6/6 YENİŞEHİR/MERSİN - 0 (549) 242 85 88 - icel@ajanspress.com.tr

  • Şanlıurfa Şube - Ahmet Yesevi Mah. 2227. Sokak No:27/C HALİLİYE/ŞANLIURFA - 0 (542) 579 71 00 - sanliurfa@ajanspress.com.tr


  • Ege Bölge Müdürlüğü & İzmir Şube - Adalet Mah. Manas Bulvarı 1586/3 Sok. Billur İş Merkezi No:11/A Bayraklı/İZMİR - 0(232) 486 48 46 - izmir@ajanspress.com.tr

  • Afyon Şube - Mareşal Fevzi Çakmak Mah. 356 Sokak No:4/B AFYONKARAHİSAR - afyon@ajanspress.com.tr

  • Aydın Şube - Güzelhisar Mah. Albayrak Cad. No:24/A EFELER/AYDIN - 0 (326) 212 15 70 - aydin@ajanspress.com.tr

  • Denizli Şube - Deliktaş Mah. 2031/8 Sokak No:10/A PAMUKKALE/DENİZLİ - denizli@ajanspress.com.tr

  • Antalya Şube - Kızıltoprak Mah. 920 Sokak Lacivert Apt. No:2/8 MURATPAŞA/ANTALYA - antalya@ajanspress.com.tr

  • Muğla Şube - Orhaniye Mah. İsmet Çatak Cad. No:63/2 MENTEŞE/MUĞLA - mugla@ajanspress.com.tr

  • Manisa Şube - Alaybey Mah. 814 Sokak No:2/A ŞEHZADELER/MANİSA - manisa@ajanspress.com.tr


  • İç Anadolu Bölge Müdürlüğü & Ankara Şube - Macun Mah. 187. Cadde No:54/99 YENİMAHALLE/ANKARA - 0 (312) 473 28 66 - ankara@ajanspress.com.tr

  • Çorum Şube - Yeniyol Mah. Eskisaray 1. Sokak No:23/B MERKEZ/ÇORUM - 0 (542) 807 21 72 - corum@ajanspress.com.tr

  • Aksaray Şube - Hacı Hasanlı Mah. 704. Sokak No:2/B MERKEZ/AKSARAY - 0 (530) 555 85 47 - aksaray@ajanspress.com.tr

  • Kayseri Şube - Fatih Mah. Ergene Sokak No:16/A KOCASİNAN/KAYSERİ - 0 (549) 242 88 02 - kayseri@ajanspress.com.tr

  • Sivas Şube - Yahya Bey Mah. 7. Sokak No:8/A MERKEZ/SİVAS - 0 (553) 470 49 98 - sivas@ajanspress.com.tr

  • Konya Şube - Musallabaglari Mah Düz Yazı Sokak No:1/B SELÇUKLU/KONYA - 0 (549) 801 76 04- konya@ajanspress.com.tr

  • Eskişehir Şube - Kırmızı Toprak Mah. Basın Şehitleri Caddesi No: 22/A MERKEZ/ESKİŞEHİR- 0 (506) 853 59 21- eskisehir@ajanspress.com.tr


  • Karadeniz Bölge Müdürlüğü & Samsun Şube - Hançerli Mah. Necip Bey Cad. İLKADIM/SAMSUN - 0 (362) 431 00 20 - samsun@ajanspress.com.tr

  • Trabzon Şube - 1 Nolu Beşirli Mah. Eyüboğlu Caddesi No:5/A Park Apartmanı ORTAHİSAR/TRABZON - 0 (462) 400 60 61 - trabzon@ajanspress.com.tr

  • Erzincan Şube - İnönü Mah. 13. Sok. No:59 MERKEZ/ERZİNCAN - 0 (446) 214 30 24 - erzincan@ajanspress.com.tr

  • Zonguldak Şube - Mithatpaşa Mah. Hayribey Sokak No:3 Kat:2 MERKEZ/ZONGULDAK - 0 (372) 222 00 55 - zonguldak@ajanspress.com.tr

  • Ordu Şube - Şirinevler Mah. 705. Sokak No:5/A ALTINORDU/ORDU - 0 (452) 777 52 47 - ordu@ajanspress.com.tr

  • Kars Şube - İstasyon Mah. Şinan Samil Şam Cad. No:41/1 MERKEZ/KARS - kars@ajanspress.com.tr

  • Erzurum Şube - Ömer Nasuhi Bilmen Mah. Necip Fazıl Kısakürek Cad. No:43 YAKUTİYE/ERZURUM - 0 (442) 442 13 13 - erzurum@ajanspress.com.tr

  • Van Şube - Şabaniye Mah. Eski Edremit Yolu No:42/C EDREMİT/VAN - 0 (432) 215 82 15 - van@ajanspress.com.tr


  • Marmara Bölge Müdürlüğü & Bursa Şube - Elmasbahçeler Mah 1. Eski Sokak No:3 OSMANGAZİ/BURSA - 0 (533) 168 22 30 - bursa@ajanspress.com.tr

  • Balıkesir Şube - Toygar Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Fatih Sitesi No:44 MERKEZ/BALIKESİR - 0 (533) 607 61 41 - balikesir@ajanspress.com.tr

  • Çanakkale Şube - Cevatpaşa Mah. Atatürk Caddesi No:6/4 MERKEZ/ÇANAKKALE - 0 (543) 802 14 91 - canakkale@ajanspress.com.tr

  • Edirne Şube - Medrese Alibey Mah. Araplar Caddesi NO:5/9 MERKEZ/EDİRNE - 0 (542) 470 26 42 - edirne@ajanspress.com.tr

  • Tekirdağ Şube - Çobançeşme Mah. Gökay Sokak No:5 ÇORLU/TEKİRDAĞ - 0 (549) 242 89 57 - tekirdag@ajanspress.com.tr

  • Kocaeli Şube - Yenişehir Mah. Derya Sokak NO:3/A İZMİT/KOCAELİ - 0 (549) 242 72 56 - kocaeli@ajanspress.com.tr

  • Sakarya Şube - Akıncılar Mah. 20. Sokak No:6/A ADAPAZARI/SAKARYA - 0 (535) 731 73 89 - sakarya@ajanspress.com.tr