Ajans Press, Kıbrıs Çıkartması

Kıbrıs ve Türkiye genelinde teşkilatlanan temsilcilikler ile kapsama alanını genişletmeye devam eden Ajans Press, tüm bayilerini Kıbrıs’ta topladı.

Lefkoşa’da gerçekleşen ve 3 gün süren genel değerlendirme toplantılarında, geçtiğimiz yıl başlatılan, Türkiye’nin her yerine “nitelikli bilgi” taşıma hedefinde ne kadar yol kat edildiği görüşüldü.

Ajans Press Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Özkan’ın da katılımda bulunduğu toplantılarda yeni hedefler saptanırken, alt temsilcilikler ve yurt dışı temsilcilikleri ilgili başvuru ve projeler de değerlendirildi.

Toplantılar sonrasında Ajans Press  yöneticileri ve tüm bölge temsilcileri, KKTC Başbakanı İrsen Küçük tarafından kabul edildi. Kabulde konuşan Özkan, 60 senedir bir mücadele içinde olduklarını, potansiyelinden ötürü ilk temsilciliklerini KKTC’de açtıklarının altını çizdi. Başbakan Küçük de Türkiye’deki olumlu gelişmelerin KKTC’ye de yansıdığını söyleyerek, bazı büyük projelerin başlatılmasının ve hayata geçirilmesinin KKTC ekonomisini geliştireceğini kaydetti.